2. trimester (16. hét) szűrés kockázatelemzéssel (béta-HCG Terhességi AFP Szabad ösztriol Inhibin A)
A vizsgálat két részből áll. A terhesség idejének megfelelő biokémai markereket meghatározzuk a terhes nő szérumából és a terhesség ultrahangos és egyéb adatainak segítségével kockázatbecslést készítünk. A kockázatbecsléshez a PRISCA nevű nemzetközileg használt és elfogadott szoftvert alkalmazzuk. Ennek segítségével a mért paramétereket átszámoljuk az adott terhességi időre megadott populációs átlagokra, (MoM, median of multiple) valamint az értékelésnél figyelembe vesszük az anya életkorát, dohányzását, diabéteszét, ikerterhességét és származását is.
A magzati kockázatbecslés Down-szindrómára (21-s triszomia), Edwards-szindrómára (18-s triszomia) és velőcsőzáródási rendellenességre történik.
A kiértékeléshez nagyon fontos a magzati ultrahangos adatok pontos ismerete, mindkét trimesteri vizsgálatban szükséges a magzat tarkóredő (NT) és fejtető-farcsont távolság (CRL) megadása.
A magzati kockázatelemzés kizárólag pontosan megadott NT érték esetén végezhető. A relációs jellel megadott paraméterekkel vagy azok hiányában becslés nem készíthető.
Vizsgálati protokollok
1. trimester vizsgálatai (dupla szűrés): free-b-HCG és PAPP-A (12. terhességi hét)
2. trimester vizsgálatai (tripla szűrés): AFP+ Béta – HCG+free ösztriol + Inhibin A (16. terhességi hét)
A leleten megadjuk a mért értékeket és a kockázat statisztikai valószínűségét.
A vizsgálatok mintaigénye: 1 cső natív vér
Kérjük a magzati kockázat kérőlap pontos kitöltését!
Ezzel a módszerrel végzett laboratóriumi tesztek és ultrahangos mérések alapján végzett kockázati szűrés megbízhatósága Down szindrómára az 1. trimesterben 85-90%, a 2. trimesterben: 75-80%
Álpozitív eredmény lehetséges az esetek 5%-ában mindkét trimesterben.
A szűrőteszt eredménye nem azonos a diagnózissal. További vizsgálatokra lehet szükség.
A vizsgálat ára: 22 300 Ft
Eredmény kiadás: 5 munkanap